Velikosti háčků a síly návazce
 
 
Velikosti háčků a síly návazců
 
V FS2 hraje významnou roli použitá velikost háčků a síla návazce.Při nesprávném nastavení, se to projeví méně častými záběry a také polekáním se ryby při záběru.Pokusím se vám trochu přiblížit velikosti háčků a návazců podle svých zkušeností.
 
 
 
Tabulka velikostí háčků a síly návazce
 
Háček velikost-Jednoháček
Velikost Ryby
  Použitá síla návazce
Druhá varianta háčku
                    22                
 Cca.do 100g
  Co nejmenší naleznete
-------------------------
                    14
 Do 3 kg
  Chameleon 1,5 lb
-------------------------
                  12
 Do 6 kg
  Chameleon 3 lb
Dvojháček vel.12
                    10
 Do 10 kg
  Chameleon 5-6 lb
Dvojháček vel.10
                  08
 Do 16 kg
  Chameleon 8-9lb
Dvojháček vel.08
                    06
Nad 16 kg
  Chameleon 9 lb-25lb
Dvojháček vel.06
 
 
Jak vidíte v tabulce,tak místo jednoháčků lze použít dvoj nebo trojháčky.Každou rybu nejprve zkouším ulovit na jednoháček.Když se mi ryby vyháknou (Fish come off the hook) pak teprve zvedám velikost háčku.
Často se ale stane,že se dostanu např. u kaprů na velikost 08 a nechtějí mi už brát.Pak tedy vrátím velikost háčku na 10 jen s tím rozdílem,že použiji dvojhák.Pak záseky sedí a ryby nepadají.To samé dělám i u štik.Nejprve jednohák a pak teprve dvojhák.
 
 
Návazce
 
Kmenový návazec mám stále stejný,co největší!!!Ryba s ním vůbec nepřijde do styku a proto se nezdržuji jeho výměnou.
Zato návazec (hookline) je třeba přizpůsobit rybám vždy.Když půjdu na cejny cca.do 3 kg použiji tak 1,5 lb Chameleona.Samozřejmě můžete použít i silnější,ale budete mít méně záběrů.
Je tedy pravdou,že není problém chytat kapry na dvojháky a tím vyřešit problém se ztrátami ryb.Naopak štiku můžete lovit bez ztráty na jednohák.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
TOPlist
JyxoRank - fishing-simulator2.websnadno.cz/JyxoRank Google Pagerank - fishing-simulator2.websnadno.cz/Google PagerankS-Rank - fishing-simulator2.websnadno.cz/S-RankAlexa Rank CZIN.eu Katalog-webu.com Pridat.eu Katalog rybaření